Templates by BIGtheme NET

Web Tasarım ve Seo DanışmanlığıSıkça Sorulan Sorular

 • Web Site Önemi Nedir +

  Günümüz çağında internet kullanımı bir hayli arttı ve bu beraberinde bir iş yerinin web sitesinin önemi‘ni arttırdı çünki web sitesi olan bir iş yeri, web sitesi olmayan bir iş yerine göre en az 1-0 önde başlar. Bunun sebebide insanların internetten araştırma isteğidir. şöyle düşünün müşteri 2 firma (işyeri,şirket vs.) buldu bunları internetten aratır ve eğer birinin web sitesi yok diğerinin var ise o çok daha cazip gelecektir işin daha profosyonelce olduğunu, bu firmanın işe daha fazla önem verdiğini düşünecektir. Web Sitesi sahibi olmanın bir diğer avantajı ise insanlara kendinizi çok daha iyi tanıtabilmenizdir.İş ile ilgili bilgi almak isteyen her bir müşteri için telefonda 5 ile 10 dakika konuşarak anlatmaktansa web sitesi ile siz hiç uğraşmadan bu işi profosyonelce yapabilirsiniz ve müşteri web sitesini inceledikten sonra kafasında soru işaretleri kalmaz.
 • Web Sitesi Maddi Yarar Sağlar mı? +

  Sadece E-Ticaret ile değil normal web sitesi ile para kazanmak ta mümkün. Şöyle düşünelim mesela siz bir hizmet veriyorsunuz ve bir müşteride hizmet almak istiyor ama size nasıl ulaşabilir ki ? tabikide internet sayesinde. internet sitenizin olması durumunda doğru hamleler ile istediğiniz kadar müşteriye ulaşabilir, birçok kişiye hizmet verebilirsiniz böylelikle müşteri portföyünüzü çoğaltarak daha sonraki aşamalarda da hizmet verir ve böylelikle maddi bir kaynak daha elde etmiş olursunuz.
 • Domain Nedir? +

  Alan adı, bir web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı deeplightajans.com dur. Alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.

  Örneğin unicorndesign.com.tr alan adı adres barına yazıldığında tarayıcı bu alan adını önce IP adresine çevirir, daha sonra kullanıcıyı bu IP adresine sahip bilgisayara yönlendirir. Dolayısıyla web sitesinin ziyaret edilebilmesi için kullanıcıların IP adresini bilemeyecekleri göz önünde bulundurulmalı ve siteye daha kolay ve akılda kalıcı bir alan adı alınmalıdır. Alan adı almak için bir İnternet servis sağlayıcısına gidilebilir veya web hosting (barındırma) firmasından müşteri için bir alan adı kaydetmesi istenebilir.

 • Hosting Nedir? +

  Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

  İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

 • Hosting - Domain alınması ve Süresi Nasıl olur. +

  Aslında alan adı satın aldığınız değil kiraladığınız bir hizmettir, bu yüzdendir ki en fazla 10 yıl olmak üzere alan adınızın süresini yenilemelisiniz, normal olarak en az bir yıl olarak kayıt edilen alan adları, 10 yıla kadar tescil edilebilir.

  Türkiye'nin ülke alan adı olan .tr uzantılı alan adları (.com.tr, .net.tr ve daha fazlası) ODTÜ tarafından yönetilmekte ve tahsis edilmektedir, en fazla 5 yıl olarak tahsis edilebilir.

  Dilerseniz Alan adı ve Barındırma Hizmetinizi Deeplight Ajans olarak biz sağlayabiliriz.

 • Seo danışmanlığı hizmeti almak istiyorum fiyat ne olacak? +

  Seo danışmanlığının ücreti siteniz ile ilgili bilgilere ve danışmanlık istediğiniz kelime(ler)in rekabetine ve ülke sonuçlarına göre değişiklik göstermektedir. Türkiye'de seo danışmanlığı ücreti 500 TL-25.000 TL arası değişiklik göstermektedir.
 • Google'da üstte ve sağda yer alan sponsor kısmında mı çıkacağız? +

  Hayır. Google'da sağ ve üst kısımda yer alan Sponsor Bağlantı olarak yer alan alanlar Google Adwords reklamlarıdır. O alanda reklam vererek ilk sayfada yer alabilirsiniz. Fakat bunun için sürekli olarak reklam bütçesi ayrılmalıdır. Seo danışmanlığı ise web sitenizin Google'da sol kısımda yer alan organik arama sonuçları arasında sitenizin ilk sayfaya yükseltilmesidir.
 • Sitelerimize çok tıklama olunca mı Google'da ilk sayfaya çıkıyoruz? +

  Hayır, internet sitelerine çok sayıda giriş yapılması o sitenin istenilen kelimelerde yukarı çıkacağı anlamına gelmemektedir. Google, Dünya'nın en zeki mühendislerinin çalıştığı bir firma. Google algoritması tıklamaya bağlı olarak çalışsaydı otomatik tıklama gerçekleştiren programlar oluşturulur ve siteler kolayca ilk sayfaya çıkartılırdı. Google'ın sıralama algoritmasında 200'den fazla faktör mevcuttur. Tıklama sayısı bu faktörlerden sadece biridir.
 • Ne kadar sürede Google'da ilk sayfaya çıkabiliriz? +

  İlk sayfaya çıkma süresi kelime ve seo hizmeti istediğiniz siteye göre değişiklik göstermektedir. Şu ana kadar Uzman Seo olarak yaptığımız Google Optimizasyon çalışmalarının başarıya ulaşması 5 gün ile 4 ay arasında değişiklik göstermiştir. Uzman Seo olarak her müşterimizle 6 ay içerisinde ilk sayfaya çıkarılmaması durumunda ücretin tamamı geri ödenecektir şeklinde sözleşme yapılmaktadır.
 • Ödeme bir kez mi yapılacak çalışma şekli nasıl oluyor? +

  Seo danışmanlığı ücreti ve takip ücreti olmak üzere iki farklı ücret belirlenmektedir. Firmaların talep ettiği kelimeye göre ilk sayfaya çıkarma ücreti belirlenir. İlk sayfaya çıktıktan sonra aylık seo takip ücreti belirlenerek aylık çalışmaya devam edilir. Müşterinin ilk sayfaya çıkma sonrası çalışmaya devam etmek istememesi durumunda çalışma karşılıklı olarak sona erdirilir.
 • Sitemiz Google'da ilk sayfada ama daha yukarı çıkmak istiyoruz? +

  Bu tarz durumlarda seo danışmanlığı ücreti alınmaz, aylık takip ve seo yükseltme ücretiyle çalışma başlatılır.
 • Websitemizde değişiklik yapılacak mı? +

  Sitenizin seo kodlamasına bağlı olarak ne gibi değişiklikler yapılacağı belirlenmektedir. Bazı sitelerde tasarım baştan yapılırken bazı sitelerde gerekli kısımların kodlaması değiştirilmektedir.
 • Kişisel olarak bir site yaptım bunu yukarı çıkarır mısınız? +

  Uzman Seo sadece kurumsal firmalara danışmanlık yapmaktadır.
 • 1

.

Size daha iyi yardım edebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim Bilgilerimiz